X
تبلیغات
زولا
سلام! به وبلاگ من خوش آمدید. در این وبلاگ می توانید مقالاتی در زمینه های فیزیک نجوم و ستاره شناسی، آمادگی کنکور، ترفندهای وبلاگ نویسی زندگی نامه ی بزرگان کسب درآمد اینترنتی و... ببینید. امیدوارم برای شما مفید باشه
زمان ثبت : 23 تیر 1388 در ساعت 09:58 ب.ظ
نویسنده : محسن فاطمی
عنوان : تلاش تا لحظه ی آخر

تلاش تا لحظه ی آخر

    بسیاری بر این عقیده اند که موفقیت یعنی انتخاب یک هدف و تلاش برای رسیدن به آن در این میان پایبندی به هدف بسیار مهم است مثل یک تمبر پستی که تا رسیدن به مقصد از نامه جدا نمی شود،در موفقیت تلاش تا آخرین لحظه لازم است.

این مساله ای است که "اریک موسامبانی " به خوبی می دانست.       

    "اریک موسامبانی" شناگری از گینه بود که در المپیک سال 2000 شرکت کرد ولی برنده نشد . او تا زمان شرکت در مسابقه هیچ گاه یک استخر بزرگ ندیده بود و در کشورش در استخر یک هتل که فقط 20 متر طول داشت تمرین می کرد

    دو شرکت کننده ی دیگر(از نیجر و تاجیکستان) هر دو به علت شیرجه ی غلط در شروع مسابقه از دور مسابقه کنار رفتند.علاوه بر این اریک هیچ گاه در یک استخر 100 متری شنا نکرده بود .او در حالی که سرش را از آب بالا گرفته بود و به سختی دست و پا می زد،به شنا کردن ادامه داد.

     اولین طول استخر را با تقلای فراوان طی کرد و هنگام طی کردن طول دوم نزدیک بود غرق شود ولی "اریک" آن چه در توان داشت انجام داد.30 متر مانده به خط پایان هفده هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه به تشویق او رداختند. و با هر پایی که میزد صدای تماشاگران بیش تر می شد.ده متر مانده به پایان کار،او مانند چوب پنبه روی سطح آب بالا و پایین می رفت. اما جمعیت دیوانه وار تشویقش می کردند و سرانجام هنگامی که موسامبانی به پایان مسیر مسابقه رسید،سقف استادیوم از هلهله  و پای کوبی در حال کنده شدن بود!

   "اریک" مسیر مسابقه را در 1 دقیقه و 52 ثانیه طی کرد یعنی 1 دقیقه دیرتر از رکورد سایرین اما کسی به موضوع توجه نکرد چون اریک آن چه در توان داشت انجام داده بود.

نتیجه ی اخلاقی اول: 

   وقتی دیگران بدانند شما آن چه درتوان داشته اید انجام داده اید بدون توجه به نتیجه، آن را از شما خواهند پذیرفت و حمایتتان خواهند کرد.

به "اریک" توجه کنید که تا لحظه ی آخر دست از تلاش برنداشت.  

    در واقع باید مانند تمبر که به پاکت می چسبد تا به مقصد می رسد،شما نیز در هر حال در پی رسیدن به هدف خود باشید و به موانع سر راهتان توجه نکنید و به یاد داشته باشید:

تنها هنگامی موانع را می بینید که چشم از هدف بردارید. 

و ادیسون می گوید:موفقیت یک درصد نبوغ و نود و نه درصد تلاش و پشتکار است. 

نتیجه ی اخلاقی دوم:

به این جمله توجه کنید : اریک هیچ گاه در یک مسیر 100 متری مسابقه ی شنا نداده بود...

به دو دلیل این یکی از بزرگترین دلایل شکست دیگران است.

الف-ما باید با شکست خود به طور واقعی روبرو شویم.

ب-قبل از رسیدن به مرحله ی نهایی،نمونه ی مشابه آن را تجربه کنیم و در جهت رفع مشکل بکوشیم به عنوان مثال:

-شما با نقاط ضعف علمی خود در دروس مختلف آشنایی دارید؟

-شما برای تنظیم وقت در جلسه ی ازمون مهارت کافی دارید؟

شما مشکلات یک آزمون 4 ساعته از همه ی دروس را می دانید؟

برای جلوگیری از ضعف بدنی چه غذایی باید مصرف کنید؟

و ...

تنها راه این که بدانید  شرایط شنا کردن در المپیک (کنکور) چگونه است باید قبل از مرحله ی نهایی نمونه ی مشابه آن را تجربه کرده باشید...                                                                  

                               و کجا بهتر از یک کنکور آزمایشی معتبر و حضوری...

 

 

www.elmi-m.blogsky.com

 واژه های کلیدی:
مقالات علمی زندگی نامه های بزرگان و دانشمندان فیزیک نجوم و ستاره شناسی آمادگی کنکور مشاوره ترفند وبلاگ نویسی کار آفرینی معرفی سایت های کسب درآمد ورزشکاران